Hakkımızda

Modern, çağa uygun anaokulu

Okulumuz 2008 yılında eğitime başlamış olup, yakında yepyeni şubesiyle de hizmetinizde olacaktır. Okulumuzda kaliteli bir eğitim için her detay düşünülmüş olup, modern eğitim araçlarıyla sınıflar donatılmıştır. Özel Dörtmevsim Okul Öncesi Eğitim Merkezimiz 2-6 yaş çocuklarına eğitim veren bir kurumdur. Alanında deneyimli uzman kadromuz ile 210 m2 iç mekan, 300 m2 dış mekanımızda eğitim vermekteyiz

Kurumumuzda;

 • 5 sınıf (2 yaş – 3 yaş – 4 yaş – 5 yaş – 6 yaş anasınıfı)
 • Yemekhane
 • Pedagog odası
 • Büro
 • Mutfak
 • Oyun odası
 • Zeka oyunları atelyesi
 • Uyku odası bulunmaktadır.

Okulumuz 0-6 yaşa hitap edecek biçimde dekore edilmiş olup bebeklerimiz için ayrı bir odamız mevcuttur.

Haftaiçi  07:20 – 19:00 ve Cumartesi  09:00 – 16:00 arası kurumumuz hizmet vermektedir.

Fen derslerinde de yararlanabildikleri 300 m2 bahçemiz; gerçek çim ve yapay çimden oluşmaktadır. Yazları ektiğimiz fidelerle çocuklarımız organik sebze yetiştirebilmektedirler. Bahçe tamamen okulumuz öğrencileri tarafından kullanılmakta ve uygun aktiviteler de grup sorumluluğu eşliğinde bahçede yapılmaktadır.

Milli eğitim Bakanlığı standartlarına sahip olan Dört Mevsim Anaokulu, çocuklarınızın güvenliği için her detayı düşünmüştür

Okulumuzda gaz alarmı, yangın alarmı, hırsız alarmı bulunmaktadır.

İtfaiye raporu alınmış olup, yangın çıkışları yönetmeliğin belirttiği şekildedir.

Okulumuz, Sakarya Üniversitesi depreme dayanıklı bina ve zemin  teknik raporunu almıştır ve depreme dayanıklıdır.

Okulumuz 24 saat kamera sistemiyle kayıt altına alınmaktadır.

Sınıflar laminat parke, koridorlar antibakteriyel zeminle kaplanmıştır.  Doğalgaz ile ısıtılan okulumuzda, 24saat sıcak su bulunmaktadır.

Özel Dört Mevsim Anaokulu, eğitim kalitesine güvenmektedir ve bir çok okulla yarışabilecek öğrenciler yetiştirmektedir. Mezun öğrencilerimiz, okullarında yüksek dereceler almaktadırlar.

Servisimizi kendi araçlarımızla, kendimiz yapmaktayız. Güzergâh durumuna göre saatler sizlerle görüşmelerimiz neticesinde belirlenmektedir.

Her sınıfın bir öğretmeni ve bir yardımcı öğretmeni bulunmaktadır.

Okulumuzda yaş gruplarına göre High Scope sistemi baz alınarak dönüşümlü kullanılan sınıf sistemi uygulanmaktadır. Her yaş grubu diğer yaş grubu ile karışmadan (Uyku ve Yemek saatleri dışında) okulumuzda mevcut sınıfları ve oyun salonunu dönüşümlü olarak kullanmakta ve sizlere kayıt sırasında verilen yaş gruplarının özellikleri dikkate alınarak düzenlenmiş dikkat süreleri göz önüne alınarak hazırlanmış eğitim programları uygulamaktadır.

Okulumuzda her yaş grubunun grup sorumlusu alanında en az 5 yıl deneyimli lise ve üniversite mezunu eğitmenler bulunmaktadır. Okul kurucularımız Çocuk Gelişimi Uzmanı formasyonuna sahip olup okula alışma dönemi ve gelişimsel özellikleri dikkate alındığında çıkabilecek problemlerde veli okul ilişkisi çerçevesinde problemleri çözmekte bunun dışında da psikologumuz ile zaman zaman okul personeli velileri bilgilendirme seminerleri düzenlemektedir. Ayrıca okulumuzda aşçı, yardımcı personel ve servis şoförümüz belirlenen kriterlere göre seçilmiş olup kuruluşumuzdan bu yana bizlerle çalışmaktadır.

Okulumuz anti bakteriyel silinebilir , ısı yalıtımlı yer döşemesi ile kaplı olup ,tüm sınıflar ve dinlenme odamız hijyenik şartlarda havalandırılmakta ve temizlenmektedir.

Pedagogumuz haftanın belli günleri çocuklarımızı gözlemleyip, her ay “Scamper Testi ve Beier Testi” uygulamakta, çocuklarımıza her ay “oyun gözlem formu, sistematik gözlem formu, anekdot gözlem formu” verilmekdir. Çocuklarımıza yılda 4 kere gelişim raporu düzenlenmektedir.

Yemek listemiz, Gezi listemiz ve gün gün bölünmüş eğitim programımız her ay siz değerli velilerimize sunulmaktadır.

Yemeklerimiz okulumuzda aşçımız tarafından hazırlanmakta ve tüm alışverişimiz günlük sebze ve meyvemiz tazeliğini kaybetmeden servis yapılmakta ve listemiz her ayın ilk günü sizlere iletilmektedir.

Ayda 2 gezi düzenleyen kurumumuz, çocuklarımızı sosyal olarakta hayata hazırlamaktadır.

Okulumuzda yaz ve kış dönemlerinde farklı branş dersleri uygulanmaktadır. Kış döneminde okul içerisindeki programımız çerçevesinde etkinliklerimiz devam ederken branş dersleri olarak İngilizce , Bilgisayar, Satranç, Tiyatro-Drama , Bale,Modern dans, Halk oyunları, Müzik, Seramik ve  Ahşap Boyama ayrıca talebe göre Buz pateni ve Yüzme derslerimiz mevcuttur. Yaz döneminde Yüzme, Tenis, Basketbol, Voleybol, Binicilik,Buz Pateni,  Dans, Jimnastik,  Gezi,  Sinema, Tiyatro ve Pikniklerimiz günlere dağıtılarak keyifli bir yaz ve kış okulu programı hazırlanmaktadır.

Velilerin Görüşleri…

Bazı velilerimizin görüşleri

 • Çocuğuma göstermiş olduğunuz güler yüz, eğitim anlayışınızdan ötürü gerçekten çok memnunum. Teşekkürler
  Sevgi BARIŞ 3 Yaş Erkek Çocuğu
 • Çocuğuma göstermiş olduğunuz güler yüz, eğitim anlayışınızdan ötürü gerçekten çok memnunum. Teşekkürler
  Necip GÜL 5 Yaş Kız Velisi